מזרח או מערב? שווי הנדל"ן בקצוות אירופה

כששוק הנדל"ן באירופה פורח, אין זה פלא שישראלים רבים בוחרים לאתר נכסים שונים במדינות מערב ומזרח אירופה ולהשקיע בהם את מיטב כספם. למרות שנדמה היה שישנו משבר בשוק הנדל"ן האירופאי, קשה להתעלם מהפריחה המחודשת בשוק זה והפיכתו לשוק אטרקטיבי ביותר, ובמיוחד עבור הציבור הישראלי, המחפש מקורות השקעה כדאיים.

מאת: צוות האינטרנט – משה טיסונה

למה דווקא אירופה, למה דווקא חו"ל?

משה טיסונה נדל"ן

נדל"ן – בין מזרח למערב
(Vichaya Kiatying-Angsulee)

מי שרוצה למצוא נכס אטרקטיבי להשקעה, אירופה, מזרח או מערב, היא היעד המתאים, ובמיוחד בהשוואה למקומות אחרים בעולם, ובמיוחד בהשוואה לישראל. הדבר נכון בעיקר לגבי מערב אירופה. בעוד שמדינות מזרח אירופה נחשבות בחלקן למדינות סוציאליסטיות עדיין, בהם קיימת הגבלה מצד השלטונות לגבי השקעות נדל"ן ורכישות של נכסים שונים, מדינות מערב אירופה הן מדינות מודרניות יותר, משגשגות יותר ואטרקטיביות יותר, מבחינת קלות ביצוע ההשקעה וגם הרווחים ממנה.

נדל"ן בלונדון, למשל, יכול להיות פתרון מצוין ובעיקר בזכות התשואה הגבוהה. גם רכישת דירה בברלין היא אפשרות לא ראה, ובעיקר אם מחפשים דירה באזורים הפחות נחשבים של העיר. לא תמיד מדובר בהכרח בנכסים חדשים כל כך, אך בדיוק מסיבה זו העלות שלהם נמוכה באופן יחסי ומשתלמת מאד. גם צרפת היא יעד אטרקטיבי למי שמחפש להשקיע בנדל"ן, ובמיוחד בזכות היציבות הכלכלית שלה בהשוואה למדינות כמו גרמניה או בריטניה. אפשר לרכוש בה נכסים בעלות נמוכה מאד ובאזורים לא רעים.

חשוב לדעת

מי שרוצה לרכוש נדל"ן באירופה, בין אם במדינות המזרח אירופאיות או במדינות שבחלקה המערבי, חשוב שייעזר בחברות המתמחות בכך, חברות המכירות את השוק היטב ואת אופן התנהלותו. מכיוון שלכל מדינה ישנם חוקים מקומיים אחרים הקשורים לתחום הנדל"ן, יש להכיר אותם היטב ובעיקר לפני שמבצעים את הרכישה.

חברות אלו תוכלנה גם לייעץ היכן כדאי לחפש את הנכסים, אילו אזורים יכולים להניב השקעה גבוהה יותר ואילו אזורים פחות. מי שמעוניין לרכוש נדל"ן בלונדון, כדאי שיפנה לחברה המתמחה בנכסים בלונדון ובקיאה היטב בכל הפרמטרים השונים הקשורים בכך. נציגי החברה שאליה פונים יוכלו ללוות את המשקיע לאורך כל הדרך ולעזור לו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו.

מר משה טיסונה עסק בתחום השקעות הנדל"ן בארץ ובחו"ל. בועת הנדל"ן שהייתה קיימת בשנת 2005 במזרח אירופה, זימנה לטיסונה הזדמנויות השקעה רבות והוא החל לעסוק בתחום זה גם בארץ.

אודות משה טיסונה

מר משה טיסונה הוא יזם, איש עסקים והבעלים של חברת IDI VENTURES (איי.די.איי ונצ'רס), אשר מרכזת את פעילותה בלקוחות וחברות בעלות רגולציה באסיה, אירופה ובריטניה.
פורסם בקטגוריה השקעות נדל"ן באירופה, מאמרים, משה טיסונה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *