10 דברים שלא ידעתם על לונדון

משה טיסונה מביא עבור קוראי האתר 10 עובדות ודברים חשובים שלא ידעתם על לונדון,אחת מערי הבירה החשובות וההיסטוריות שקיימות באירופה, צפו במידע:

1. בשנת 2011 מנתה העיר וסביבתה 8 מיליון תושבים. מתוכם 59.8% הם לבנים, 20.9% אסייתים, 15.6% שחורים ממוצא אפריקני, מאזור הקריביים, ו5% מעורבים. החלוקה הדתית היא: 48.4% נוצרים, 20.7% ללא דת, 12.4% מוסלמים, 5% הינדו, 1.8% יהודים, ו-1.5% סיקים. 21.8% מהתושבים נולדו מחוץ לאיחוד האירופי.

2. המטרופולין של לונדון מונה כ-15 מיליון תושבים ונחשב למטרופולין הגדול ביותר באירופה ואחד מבין 20 הגדולים בעולם.

3. בלונדון ישנה קהילה יהודית גדולה בת כ-200 אלף יהודים, והיא מהווה את הקהילה היהודית הגדולה ביותר בבריטניה, ואחת הגדולות באירופה. רובה של הקהילה הישראלית נמצאת בעיקר באזור גולדרס גרין וניתן למצוא ברחוב הראשי של האזור חנויות ומסעדות רבות בבעלות ישראלית.

4. האקלים בלונדון ממוזג ומשקעים יורדים בעיר לאורך כל חודשי השנה. החודש החם ביותר הוא יולי עם טמפ' ממוצעת של 18.5 מעלות צלזיוס. החודש הקר ביותר הוא ינואר עם טמפ' ממוצעת של 5 מעלות צלזיוס.

5. העיר לונדון ידועה כאחד ממרכזי התרבות המרכזיים בעולם, כעיר בירה היא גם מכילה את מרכזי התרבות של אנגליה והממלכה המאוחדת כולה. בלונדון ישנם עשרות אולמות תיאטרון

6. בלונדון יש מועדוני ספורט רבים, ובפרט מועדוני כדורגל רבים כגון: צ'לסי,טוטנהם,ארסנל,פולהם,ווסטהאם ועוד..

7. למגוון אמצעי התחבורה הציבורית של לונדון יצא מוניטין בינלאומיים וכמה מסמליהם הפכו לסמלי תרבות מוכרים. התחבורה הציבורית כוללת את הרכבת התחתית של לונדון, הנקראת גם ה"TUBE" (אשר החלה לפעול ב-1863 והייתה לרכבת התחתית הראשונה בעולם), רכבת עילית ליעדים מחוץ ללונדון ואוטובוסים עירוניים (המאופיינים לרוב בצבעם האדום הבוהק ובמבנה הקומותיים). כמו כן, ישנן המוניות השחורות הייחודיות ללונדון ו"Mini-Cabs", שהן מוניות שניתן להזמינן רק בטלפון ולא ברחוב, אך הן זולות בהרבה מהמוניות השחורות.

8. העיר אירחה את המשחקים האולימפיים בשנים 1908 ו-1948, ואירחה אותם בשנת 2012 ובכך הפכה לעיר הראשונה המארחת את המשחקים האולימפיים בפעם השלישית

9. בתחום המוזיקה לונדון בולטת מאוד והיא ביתם של תזמורות רבות, הפילהרמונית של לונדון, תזמורת פילהרמוניה ותזמורת רשות השידור הבריטית. בלונדון נמצא גם בית האופרה המלכותית, קובנט גארדן הידוע ברחבי העולם.

10. המחירים של הנדל"ן בלונדון גבוהים כעת ב-8% משהיו ב-2007, לפני פרוץ המשבר הפיננסי העולמי, שגרם לצניחה של 20% במחירי הבתים ברחבי הממלכה. עם זאת, המחירים בשאר בריטניה נותרו נמוכים, ואינם עולים בשיעור מהיר כמו בלונדון, המחירים ברחבי בריטניה עומדים על שיעור ממוצע של 170,918 ליש"ט, עלייה של 4.3% בשנה החולפת. הסיבה לצמיחה המהירה בלונדון נובעת מהפעילות של משקיעים עשירים וזרים, שחוטפים נכסים באתרים יוקרתיים.

צילום פנורמי של לונדון - מושיק טיסונה

צילום פנורמי של לונדון – מושיק טיסונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *